Zwrot samochodu w wypożyczalni - o czym należy pamiętać? - Carmines
Menu
×

Zwrot samochodu w wypożyczalni – o czym należy pamiętać?

Zwrot samochodu w wypożyczalni – o czym należy pamiętać?

Wydawać by się mogło, że zwrot samochodu do wypożyczalni to pestka. Ot, wystarczy oddać pojazd w nienaruszonym stanie, odebrać kaucję i koniec. Tymczasem nie jest to tak proste, ale też nie na tyle skomplikowane, by się tym przejmować. Tym bardziej z naszym poradnikiem. Sprawdź, jak skutecznie zwrócić auto w wypożyczalni.

Jak zwrócić wypożyczone auto?

Zwrot samochodu do wypożyczalni może odbyć się szybko i sprawnie. Procedura nie jest wymagająca, ale trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach i niuansach, które powtarzają się w regulaminach wielu firm zajmujących się wynajmem pojazdów. Prześledź razem z nami wszystkie istotne detale, aby oddać samochód bezstresowo i bez strat finansowych.

Miejsce zwrotu samochodu

Klienci wypożyczalni najczęściej zwracają pojazdy tam, gdzie je wypożyczyli. Może się zdarzyć, że miejsce zwrotu będzie inne – o tym na pewno poinformuje obsługa podczas odbioru samochodu. Niektórzy, za dodatkową opłatą, mogą wybrać miejsce zwrotu. Jeżeli jednak nie podejmowałeś takiej decyzji, odstaw auto tam, skąd je wypożyczyłeś. To proste!

Termin zwrotu samochodu

Kiedy dokładnie należy zwrócić samochód? Umowa z pewnością obejmuje datę, a często i godzinę. Jeżeli to drugie nie zostało ustalone – przywieź samochód ustalonego dnia w godzinach pracy wypożyczalni. Jeżeli nie zdążysz w tym czasie – zgłoś to wypożyczalni. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Najprawdopodobniej za dodatkową opłatą będziesz mógł dokonać zwrotu „po godzinach”.

Zwróć w takim stanie, w jakim odebrałeś

Jeżeli w wypożyczalni odebrałeś czysty i pachnący samochód, to Twoim obowiązkiem jest zwrócić go w takim samym stanie. Najczęściej pojazdy są wysprzątane i umyte zarówno na zewnątrz jak i w środku. Warto więc skorzystać z myjni przed zwrotem (chyba że pojazd nie uległ znacznemu zabrudzeniu). Być może konieczne będą również porządki w środku. Każdy kierowca wie, że w środku samochodu bałagan powstaje? bardzo szybko. Zwłaszcza gdy podróżuje się z dziećmi.

Jeżeli nie uda się Ci wysprzątać pojazdu, to możesz liczyć się z dodatkowymi opłatami.

Pełny bak

Większość firm, zajmujących się wynajmem samochodów, oddaje pojazdy z pełnym bakiem paliwa, życząc sobie, aby klienci również zatankowali auto przed jego oddaniem. Upewnij się u obsługi, czy również dokonujesz wypożyczenia na takich warunkach. Następnie dowiedz się, gdzie najbliżej miejsca zwrotu znajduje się stacja paliw. Oczywiście możesz zwrócić pojazd z niepełnym bakiem ? wówczas zostaną Ci naliczone dodatkowe opłaty. Często o wiele wyższe niż na standardowej stacji benzynowej.

Sprawny i nieuszkodzony pojazd

O tym nie trzeba nikomu przypominać. Pojazd musi być w takim samym stanie jak przy wypożyczeniu. Jeżeli uszkodziłeś samochód, to nie zatajaj tego przed obsługą. Lepiej zdiagnozować usterki od razu i dogadać się co do ich naprawienia. Pamiętaj, że wypożyczając pojazd, wykupujesz też ubezpieczenie. Z tego też powodu nie warto ukrywać uszkodzeń, które przecież mogą przydarzyć się każdemu.

Jeżeli jednak wszystko jest w porządku, tuż przed oddaniem samochodu, sfotografuj go dokładnie z każdej strony. Będziesz mieć jasny obraz tego, jak wyglądał pojazd przed jego zwrotem, gdyby wypożyczalnia chciała Ci wmówić usterki, których nie spowodowałeś.

Zabierz swoje rzeczy

Dokładnie przejrzyj środek samochodu i upewnij się, że zabrałeś wszystkie swoje rzeczy osobiste.

Jeżeli nikogo nie ma na terenie wypożyczalni

Co zrobić, gdy podczas zwrotu wypożyczalnia jest zamknięta? Zadzwoń na podany numer, być może dostaniesz instrukcję, aby zwrócić kluczyki do specjalnie oznakowanej skrzynki.

Zwrot samochodu – prostszy niż myślisz!

Jak widać, zwrot samochodu do wypożyczalni jest dość prosty. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Masz jeszcze jakieś pytania? Skontaktuj się z wypożyczalnią Carmines.pl – jej pracownicy rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o procedurze wypożyczenia auta, przeczytaj wpis: Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu? Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem: Wynajem samochodu z kaucją czy bez?

Powrót do strony blogowej