Wady i zalety wynajmu samochodów dla firm - Carmines
Menu
×

Wady i zalety wynajmu samochodów dla firm

Wady i zalety wynajmu samochodów dla firm

Wynajem samochodów dla firm to doskonała alternatywa dla tradycyjnego leasingu, ale także forma wsparcia krótkoterminowego, kiedy samochód jest Ci potrzebny jedynie na określoną okazję. Do wyboru masz różne klasy aut, dzięki czemu z łatwością dostosujesz je do swoich potrzeb. Rozwiązanie to ma wiele zalet, które chwalą sobie zadowoleni użytkownicy. Zanim jednak zdecydujesz się na wynajem samochodu dla firm, sprawdź, na co możesz liczyć w wypożyczalni.

Dlaczego warto wynająć samochód na firmę

Wynajem samochodów dla firm daje możliwość korzystania z nowszych modeli aut dopasowanych do aktualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Przykładowo, jeśli potrzebujesz przetransportować swoją kadrę do nowego miejsca pracy lub na konferencję branżową, możesz zdecydować się na wynajem busa 8-osobowego. W swojej ofercie mamy Toyotę Proace, która gwarantuje nie tylko wystarczającą ilość miejsca dla przewożonych osób, ale pomieści również ich bagaże. To jednak dopiero początek samochodów, jakie znajdziesz w naszej flocie.

Jeśli natomiast zależy Ci na komfortowym poruszaniu się po mieście w celach biznesowych, możesz zdecydować się na wygodne auto, które sprawdza się także w dalszych trasach. Renault Megane lub Talisman, Ford Focus ST, czy Volvo S60 to część samochodów ekonomicznych i kompaktowych, na które chętnie stawiają firmy, poszukujące wygodnych rozwiązań.

Osobną kategorię stanowi wynajem samochodu dla firm, które potrzebują zrobić pozytywne wrażenie na swoich kontrahentach. Wyjazdy na konferencje branżowe, goszczenie w siedzibie firmy partnerów biznesowych, czy zagwarantowanie im własnego środka transportu często wymaga prestiżowych rozwiązań. W takiej sytuacji najlepiej postawić na cieszącą oko limuzyny, np. Mercedesa E-klasy AMG, czy Mercedesa GLE 350 AMG. Auta te nie tylko wyglądają bardzo profesjonalnie, ale także gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę, która buduje pozytywny wizerunek Twojej firmy.

Wynajem samochodu dla firm ? zalety

Wynajem samochodu dla firm ma wiele zalet, obok których trudno przejść obojętnie. Przede wszystkim otrzymujesz możliwość poruszania się nowymi modelami aut, które są sprawne technicznie i doskonale się prezentują. Ponadto:

  • ponosisz niższe miesięczne koszty niż w przypadku leasingu,

  • do wyboru masz wiele modeli aut ? nasza flota składa się z aut osobowych różnej klasy, a także busów,

  • korzystanie z usług wypożyczalni nie jest znacznym obciążeniem dla firmy oraz nie wpływa na jej zdolność kredytową, jak to bywa w przypadku leasingu,

  • elastyczne oferty pozwalają nie tylko wybrać optymalny okres najmu, ale również dodatkowe pakiety ubezpieczenia i serwisu,

  • otrzymujesz możliwość dopasowania okresu najmu do swoich indywidualnych potrzeb.

Wynajem samochodu dla firm ? wady

Wynajem samochodów dla firm ma jednak również swoje wady, które dla świadomych użytkowników nie są jednak obciążeniem. Mowa tutaj przede wszystkim o poruszaniu się samochodem, którego nie ma się na własność i o związanej z tym odpowiedzialności. Jeśli jednak zdecydujesz się na dobry pakiet ubezpieczenia, nie musisz przejmować się konsekwencjami związanymi z ewentualnym uszkodzeniem pojazdu podczas stłuczki, wypadku, czy nieostrożnej jazdy.

W odróżnieniu od leasingu wynajem długoterminowy samochodu dla firm nie kończy się możliwością wykupu auta za symboliczną kwotę. Miesięczne raty, które opłacasz, są niższe niż w przypadku leasingu, co nie powinno nikogo dziwić. W zamian otrzymujesz jednak możliwość poruszania się stosunkowo nowym, w pełni sprawnym autem, które po zakończeniu umowy możesz bez zbędnych komplikacji wymienić na inne. Wielu przedsiębiorców doceniło te możliwości i uważa, że wcale nie muszą mieć auta na własność, aby móc się nim poruszać każdego dnia bez ograniczeń.

W przypadku niektórych wypożyczalni na auta nakładane są limity kilometrów, jakie mogą być pokonane danym modelem podczas wynajmu, jednak nie jest to praktyka, którą można spotkać w każdej ofercie najmu.

Jak wybrać najlepszą ofertę wynajmu samochodu?

Wynajem samochodu dla firm to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Do wyboru masz 2 typy wynajmu:

  • krótkoterminowy? idealny, kiedy auto jest Ci potrzebne jedynie w awaryjnej sytuacji, np. podczas wyjazdów firmowych, kiedy potrzebujesz przetransportować więcej osób lub rzeczy, w celach reprezentacyjnych lub kiedy Twoje firmowe auto się popsuło,

  • długoterminowy? forma ta stanowi ciekawą alternatywę dla leasingu i pozwala cieszyć się wypożyczonym samochodem przez cały okres trwania umowy, zazwyczaj od 2 do 5 lat. Wynajem długoterminowy polega na opłacaniu stałej, comiesięcznej raty, w której zawiera się również ubezpieczenie oraz ewentualne koszty serwisowe. Jedyny dodatkowy wydatek w tym przypadku stanowi więc zakup paliwa.

Powrót do strony blogowej