Przekraczanie granicy wypożyczonym samochodem - Carmines

Przekraczanie granicy wypożyczonym samochodem

Przekraczanie granicy wypożyczonym samochodem

Istnieje wiele powodów, dla których klienci wypożyczalni decydują się na wynajem samochodu. Jedni potrzebują niezawodnego pojazdu na wyjazd biznesowy, inni wybierają się na wakacje lub potrzebują przetransportować w obrębie miasta więcej przedmiotów. Zdarza się jednak, że klienci poszukują wygodnej formy transportu, aby wyjechać na kilka dni za granicę. Czy wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę jest możliwe? Sprawdź, do jakich krajów możesz się udać wypożyczonym autem!

Kiedy wypożyczonym autem można jechać za granicę?

Wypożyczenie auta na wyjazd zagraniczny co prawda nie jest tak popularne, jak korzystanie z wynajmu na terenie kraju, jednak znajduje swoich zwolenników. Przede wszystkim oferowane w wypożyczalniach samochody są w doskonałym stanie technicznym, który podlega regularnym kontrolom. Pozwala to więc bez dodatkowego stresu wyruszyć w dalszą trasę. Co więcej, do wyboru masz wiele modeli samochodów, dzięki czemu łatwiej dopasować je do swoich potrzeb i planów.

Przekraczanie granicy wypożyczonym samochodem to kwestia, która wymaga wcześniejszego zaplanowania oraz zgłoszenia wypożyczalni. Kiedy przemieszczasz się wypożyczonym autem jedynie po kraju, wystarczy, że spełnisz warunki określone w umowie i regulaminie firmy wynajmującej pojazdy. Wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę wygląda nieco inaczej.

Przede wszystkim, jeśli planujesz wypożyczenie auta na wyjazd zagraniczny, musisz o tym fakcie powiadomić wypożyczalnie z odpowiednim wyprzedzeniem. Zazwyczaj należy to zrobić nie później niż doba przed odbiorem wypożyczanego pojazdu. Ponadto, warto mieć na uwadze, że nie wszystkie wypożyczalnie dopuszczają przekraczanie granicy wypożyczonym samochodem. W przypadku firm, w których jest to niedozwolone, za swój wyjazd wbrew regulaminowi możesz ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe.

Wypożyczenie auta na wyjazd zagraniczny ? gdzie można jechać?

Aby dowiedzieć się, czy w danej wypożyczalni możliwe jest wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę, wystarczy skontaktować się w dowolny sposób z jej pracownikiem. Dzięki temu szybko uzyskasz informacje, jakie ograniczenia i warunki stawia przed tobą firma wypożyczająca, a także jakie czekają cię wydatki. Wbrew pozorom istnieje naprawdę sporo firm, które umożliwiają wypożyczenie auta na wyjazd zagraniczny. Wymaga to jednak zwiększenia limitu kilometrów, jaki zwykle nakładany jest na wypożyczony pojazd. Na szczęście nie jest to duży wydatek, jednak przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z regulaminem wypożyczalni.

Wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę najczęściej nie stanowi żadnego problemu, jeśli wybierasz się do któregoś z państw członkowskich Unii Europejskiej. Na jej terytorium obowiązuje bowiem polska polisa OC. Problem jednak pojawia się w przypadku ubezpieczenia AC, które zazwyczaj obowiązuje jedynie w Polsce. Na szczęście wielu ubezpieczycieli oferuje możliwość rozszerzenia polisy, dzięki czemu wyjazd za granicę jest możliwy. To właśnie ta usługa powoduje, że wypożyczenie auta na wyjazdy zagraniczne zazwyczaj jest droższe, niż poruszanie się wynajętym autem po terytorium Polski.

Znacznie większym problemem będzie jednak wypożyczenie samochodu na wyjazd zagraniczny poza kraje UE. Wiele firm wyjątkowo nieprzychylnym okiem patrzy na Rosję, Ukrainę, Białoruś, czy Mołdawię, które są zaliczane do krajów podwyższonego ryzyka. W efekcie na ich terytorium nie obowiązuje ubezpieczenie AC, które chroni interes wypożyczalni na wypadek kradzieży. W przypadku innych krajów spoza Wspólnoty często wymagane jest wykupienie dodatkowej polisy ? zielonej karty (Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego). Nie każda wypożyczalnia honoruje jednak ten dokument.

Wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę w Carmines

Wypożyczenie samochodu na wyjazd za granicę w Carmines jest możliwe, jeśli wybierasz się do jednego z krajów Unii Europejskiej. Wyjazd wypożyczonym samochodem za granicę jest dozwolony, jeśli:

  • zostaniemy wcześniej powiadomieni o twoich planach i wyrazimy na nie zgodę,
  • wyrazisz zgodę na poniesienie dodatkowych opłat związanych z wyjazdem zagranicznym, co wynika ze zwiększonego limitu kilometrów pojazdu oraz dodatkowego ubezpieczenia,
  • zadeklarujesz, że docelowym punktem twojej wycieczki lub wyjazdu biznesowego jest jedno z państw znajdujących się w Unii Europejskiej.

Stawiane przez wypożyczalnie warunki nie są zbyt wymagające, dlatego przygotowania do zagranicznych wojaży wcale nie muszą być trudne. Wystarczy odrobina wiedzy oraz dobrej organizacji.

 

Powrót do strony blogowej