Jakie dokumenty są wymagane przy wynajmie samochodu? - Carmines

Jakie dokumenty są wymagane przy wynajmie samochodu?

Jakie dokumenty są wymagane przy wynajmie samochodu?

W każdym większym mieście zarówno w Polsce, jak i za granicą działa wypożyczalnia samochodów. Jakie wymogi będziesz musiał spełnić, aby wynająć auto? Dowiedz się, co jest potrzebne do wypożyczania samochodu.

Jak wypożyczyć samochód w Polsce?

Upowszechnienie się wypożyczalni samochodów spowodowało również zmiany w zakresie podpisywania umów. Dziś proces ten odbywa się szybko i sprawnie - formalności zostały ograniczone do minimum. Jak wynająć samochód? Aby otrzymać kluczyki do wybranego pojazdu, musisz tylko:

  • Znaleźć wypożyczalnię. Aktualnie w każdym dużym mieście Polski, np. w Warszawie, Katowicach, Krakowie czy we Wrocławiu, znajdziesz co najmniej jedną wypożyczalnię z różnymi ofertami - dotyczy to zarówno modeli aut, jak i cen. 
  • Zarezerwować samochód - telefonicznie lub przez stronę internetową. Przed rezerwacją powinieneś zapoznać się z ofertą. Jeżeli planujesz skorzystać z wypożyczalni pojazdów po raz pierwszy, dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu. W ten sposób uchronisz się przed kosztownymi błędami. 
  • Podpisać umowę i odebrać samochód w umówionym terminie. W naszej wypożyczalni możemy też podstawić pojazd we wskazane miejsce. 

Jesteś młodym kierowcą? Pamiętaj, że istnieją ograniczenia wiekowe przy wynajmie samochodu. W wielu wypożyczalniach nie będziesz mógł wypożyczyć samochodu, jeżeli posiadasz prawo jazdy przez okres krótszy niż rok.

Co jest potrzebne do wypożyczenia samochodu?

Jeżeli zastanawiasz się, jak wypożyczyć samochód, to z pewnością będzie Cię też interesowała lista dokumentów, które będziesz musiał przy sobie posiadać. Są to: prawo jazdy, dowód osobisty i karta kredytowa, przy czym ta ostatnia nie zawsze będzie Ci potrzebna.

Prawo jazdy

To podstawowy dokument, który będziesz musiał okazać, wypożyczając samochód. Mimo że posiadanie prawa jazdy jest równoznaczne z tym, że masz uprawnienia do prowadzenia pojazdów, nie oznacza to, że pracownik wypożyczalni je zaakceptuje. Kłopot może się pojawić, jeżeli Twoje prawo jazdy zostało wydane przez zagraniczny urząd. Wówczas nie każda wypożyczalnia samochodów będzie skłonna je zaakceptować.

Zastanawiasz się, jak wynająć samochód, aby mogło korzystać z niego kilka osób? Podstawą jest zgłoszenie wszystkich kierowców. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Ile osób może kierować wypożyczonym autem?.

Dowód osobisty

Co jeszcze - poza prawem jazdy - jest potrzebne do wypożyczenia samochodu? Okazać będziesz musiał też dowód osobisty. Z tego dokumentu pracownik wypożyczalni spisze Twoje dane osobowe lub sprawdzi poprawność danych, które zadeklarowałeś przy rezerwacji samochodu.

Niektóre wypożyczalnie zwracają szczególną uwagę na wiek klienta. Jeżeli masz mniej niż np. 25 lat, to możesz spodziewać się dopłaty. Ma to bezpośredni związek z faktem, że wypożyczalnie samochodów młodych kierowców traktują jako bardziej skłonnych do ryzykownych zachowań na drodze.

Karta kredytowa

Jak wypożyczyć samochód w Polsce, jeżeli nie masz karty kredytowej? To najmniej istotny dokument ze wszystkich, które będziesz musiał posiadać przy wypożyczaniu samochodu. Niektóre wypożyczalnie nie wymagają od klientów posiadania karty kredytowej - dopuszczają możliwość posłużenia się kartą debetową. W jakim celu potrzebna jest karta płatnicza przy wynajmie samochodu?

Na karcie kredytowej klienta mogą zostać zablokowane środki, które - gdy będzie to konieczne - pokryją kaucję za samochód. Jeżeli skorzystasz z oferty firmy, która stosuje takie rozwiązanie, to po oddaniu przez Ciebie auta w stanie nienaruszonym blokada zostanie zdjęta.

Chcesz wypożyczyć samochód? Skorzystaj z naszej oferty!

Jako wypożyczalnia samochodów Carmines działamy w czterech miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Naszym atutem jest zróżnicowana oferta - klientom proponujemy samochody z różnych segmentów. Każdy zawsze jest czysty, zatankowany i ubezpieczony - gotowy do drogi.

Jeżeli poszukujesz rzetelnej wypożyczalni samochodów, zapoznaj się z ofertą Carmines i skorzystaj z naszych propozycji. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami - chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Powrót do strony blogowej